Domů

Úvod > "Podpora Přírodovědného A Technického Vzdělávání V Královéhradeckém Kraji"

Střední průmyslová škola Hronov
adresa: Hostovského 910, 54931 Hronov, tel.: 491485048, e-mail: skola@spshronov.cz

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji


Název projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji
Číslo projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0001
Účel projektu Základním cílem projektu je zkvalitnit a zmodernizovat výuku přírodovědných a technických oborů na školách v Královéhradeckém kraji a tím zvýšit motivaci žáků SŠ i ZŠ ke vzdělávání se v těchto oborech. Pro realizaci moderního vyučování budou vybaveny nové učebny, laboratoře a pracoviště, učitelé budou proškoleni v používání nově zakoupeného zařízení a vybavení. Ke zvýšení zájmu žáků ZŠ budou tito žáci seznamováni s jednotlivými technickými a přírodovědnými obory formou sdílení laboratoří, zájmových kroužků na SŠ nebo programy vzájemného učení. Žáci budou seznámeni s reálnou praxí, ukážou se jim možnosti jejich uplatnění
Zahájení projektu 26.8.2013
Předpokládané ukončení projektu 30.6.2015

I N V E S T I C E    D O    R O Z V O J E    V Z D Ě L Á V Á N Í


Tvorba projektu je rozložena do těchto aktivit :

 • Podpora realizace kurikulární reformy škol a školských zařízení
  • vybudování učebny robotizovaného pracoviště a vybudování bezbariérového přístupu do školy
  • nákup robotizovaného pracoviště (školní CNC frézka, školní CNC soustruh, robot Mitsubishi ...)
  • proškolení pedagogů
  • tvorba manuálu k robotizovanému pracovišti, tvorba příručky pro žáky naší školy pro programování ve všech pořízených systémech
  • vedení kroužků pro žáky naší školy na prohlubování znalostí z výuky předmětu programování CNC strojů
  • exkurze se žáky naší školy do různých firem v rámci ČR
 • Spolupráce institucí počátečního vzdělávání s aktéry na trhu práce s možností uplatnění inovativních forem spolupráce
  • SPŠ Hronov bude sdílet učebny a dílny pro povinnou výuku žáků partnerských základních škol
  • SPŠ Hronov uspořádá volnočasové aktivity pro žáky základních škol (kroužky programování CNC strojů, kroužky programování a robotiky)


Smlouvu o spolupráci se SPŠ Hronov podepsaly Základní a Mateřská škola Hronov, okres Náchod, Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují a Základní škola Václava Hejny z Červeného Kostelce

Pomocí tohoto projektu získáme naprosto unikátní vybavení, které umožní posunout strojírenské obory na kvalitativně vyšší úroveň, což by mělo výrazně zlepšit uplatnění našich absolventů. Nabídneme zájemcům z řad základních škol vyzkoušet si velmi zajímavé možnosti technických oborů ještě před případným nástupem na střední školu. V neposlední řadě vybudováním bezbariérových přístupů a WC pro vozíčkáře umožníme i hendikepovaným uchazečům studium technických maturitních oborů. Tito žáci již nemusí hledat uplatnění jen v oblasti služeb, ale mohou se z nich po absolvování naší školy stát kvalifikovaní technici v oblasti strojírenství a elektrotechniky, s možností dále studovat na vysoké škole.

 • Prezentace projektu - další informace
 • Logolinky - barevné i čb (doc 145kB) Barevné nelze kopírovat na černobílé kopírce !!
 • Jak šel čas v projektu ...


  (Vloženo 29.6.2015)

  Závěrečný projektový workshop

  workshop

  Workshopu jsme se zúčastnili my všichni, kteří jsme prošli skvělými kroužky na SPŠ Hronov. A fakt, bylo na co se dívat. Roboti sbírali kelímky, vrhali papírové koule, roztáčeli káču… Super byly i výrobky z 3D tiskárny, které žáci nejprve nakreslili a poté vytiskli v rámci kroužku konstruování 3D. Taky jsme spolu diskutovali a sdělovali si své poznatky, hodnotili se navzájem. Všichni jsme se však shodli na tom, že to stálo za to. Nikdo nelitoval volných odpolední, které aktivitám věnovali. A to, že nám povedlo, aby robot "poslouchal", tiskárna tiskla a blikátko blikalo bylo tou největší odměnou. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 29.6.2015)

  Poslední projektová exkurze

  amman

  Na opravdu poslední projektové exkurzi jsme se my, strojaři podívali do kolosu nazvaného AMMAN, kde se vyrábí různé silniční stroje, betonárky, třídičky kameniva spolu s příslušnými systémy kontroly, ale také hutnící stroje a finišery. Ve druhé části dne jsme navštívíli společnost NTC. NTC STAVEBNÍ TECHNIKA spol. s r.o. vznikla v roce 1991 a její hlavní aktivitou je vývoj, výroba a prodej profesionální stavební techniky. Výrobky NTC jsou dodávány na domácí trh v České republice i na trhy v zahraničí. Zase jsme o něco chytřejší! Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 18.6.2015)

  Exkurze elektrikářů - hydroelektrárna Pastviny a OEZ Letohrad

  elektro2015

  I "drátaři" se dočkali exkurzí z projektových prostředků. Podívali se do nitra pastvinské vodní elektrárny. A taky do továrny na výrobu jisticích prvků v Letohradu (tam se ale nesmělo fotit). Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 16.6.2015)

  Kroužek Elektronika a programování I. a my

  elektro2015

  Kroužek Elektroniky a programování I. na ZŠ Hradební už končí .... . Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 15.6.2015)

  Kroužek robotiky - ROBO 2 je již minulostí

  robo2-2015

  Poslední setkání kroužkařů v učebnách na hronovské průmyslovce! Už nás nebaví jen učit autíčka jezdit po čáře. Pustili jsme se do realizace smělých plánů stavby různých stavebních strojů a taky pochodujícího slona! Bude se nám stýskat ... Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 13.6.2015)

  Vrcholí kroužek robotiky I

  robo1-2015

  Na minulé schůzce jsme naučili roboty základním, "dětským" pohybům. Dále jsme ho učili sledovat vyznačenou dráhu. V poslední, květnové lekci účastníci kroužku z řad žáků hronovské ZŠ pracovali se stavebnicemi Roborobo. Postupně sestavovali a oživovali různá vozidla, která učili vyhýbat se překážkám, sledovat stanovenou dráhu, blikat, troubit, překonávat překážky, ... Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.

  (Vloženo 12.6.2015)

  Strojařská projektová exkurze do firmy ESAB Vamberk

  esab

  Dne 3.6. 2015 se zúčastnili třídy 1.a 2.A projektové exkurze do typicky strojařské firmy. Dříve se zde vyráběly svářecí elektrody, dnes ESAB Vamberk je v amerických rukou a vyrábi se zde: přídavné svařovací materiály, standardní svařovací zdroje MIG, hořáky, autogenní technika, řezací stroje, osobní ochranné pomůcky, manipulační vybavení a mnoho dalších produktů spojených se svařováním a řezáním. Protože jsme ve firmě nesměli fotografovat, je galerie dost chudinká. Klikni na obrázek a prohlédni si celé dvě fotky (v novém okně).


  (Vloženo 12.6.2015)

  Exkurze na elektrotechnické fakultě ČVUT

  cvut

  Dne 3. června jsme pro účastníky kroužků uspořádali exkurzi na elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, navštívili jsme laboratoře Katedry řídicí techniky a Katedry kybernetiky. Účastníci z řad žáků ZŠ si mohli postavit robota a vyzkoušet s ním projet stanovenou trasu, čekalo je mnoho dalších aktivit a zajímavostí. Jak se žáci zapojili do jednotlivých činností je zřejmé ze snímků. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 1.6.2015)

  Další exkurze strojařů - ZKL Brno

  CNC2015

  V předchozí zprávě jsme zmínili návštěvu výrobního závodu valivých ložisek ZKL Brno. Po zhlédnutí obrázků ve fotogalerii si můžete udělat představu, jaká ložiska pro speciální aplikace se v závodě vyrábí. Výrobní proces je z části automatizovaný, ale lidská síla je stále nezastupitelnou složkou. Sestavení dvouřadého kuželíkového ložiska jsme si vyzkoušeli i my. Není to nic jednoduchého! To co profesionálům trvá několik desítek sekund, nám zabralo jednotky minut. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 21.5.2015)

  Zpráva z kroužku CNC programování 2015 - třetí díl

  CNC2015

  V průběhu měsíce dubna jsme pokročili ve frézování na stroji Emco 105 Mill. Podařilo se nám proniknout do zákonitostí programování tříosé frézky a gravírování textu jsme rozšířili o frézování kontur a zhotovování vnitřních kapes. Využívali jsme především intuitivního simulačního a výrobního programovacího prostředí Shopmill. Součástí tematického plánu pro měsíc duben byla i návštěva technicky zaměřeného výrobního zařízení, konkrétně jsme navštívili výrobní závod ZKL v Brně, který se zaměřuje převážně na výrobu válečkových a speciálních ložisek. Bylo zde k vidění mnoho zajímavých strojů jak konvenčních tak počítačem řízených. Díky dobře naplánovanému návštěvnímu programu jsme prošli takřka celý výrobní závod a viděli většinu výrobních procesů. Na konci pro nás byla připravená malá soutěž, v které jsme mohli smontovat kuželíkové ložisko. Řeknu Vám: "Není to nic jednoduchého!". Všem se nám to podařilo nakonec zvládnout a jako upomínku jsme si mohli odnést ložisko. Blíží se nám nezadržitelně poslední termín kroužku. I přes drobné nedostatky se plán kroužku podařilo naplnit. Naučili jsme se společně spoustu nových věcí a získali množství nových dovedností, které určitě v životě využijeme. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 17.5.2015)

  Navštívili jsme továrnu na obráběcí stroje

  tos-2015

  Ještě v březnu tohoto roku jsme se podívali do nesmírně zajímavých provozů ve firmě TOS Čelákovice. Už nám je (skoro) jasné, jak vlastně ty mašinky, na kterých se učíme ve škole, vznikají. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 16.5.2015)

  Automechanici okupovali mladoboleslavskou automobilku

  skoda-2015

  Tolik bouráků pohromadě! Nejstarší laurinky, socialistické škodovky, nikdy nevyráběné studie, sporťáky i nejnovější kousky. To vše jsme viděli v jedinečném muzeu Škoda. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 15.5.2015)

  "Šmíráci" na Kladně

  kladno-2015

  V rámci projektu se naši strojaři podívali do jedné z největších fabrik na zpracování železa a oceli do Sochorové válcovny v Kladně. Přece jen je to něco jiného než "makat" jen na odborném výcviku. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.  (Vloženo 1.5.2015)

  Kroužek robotiky I - nové zkušenosti!

  robo1-2015

  Zpráva z další lekce kroužku Robotika I., který probíhá na naší škole od 25. března. Kroužku se účastní 3 žáci ZŠ Hronov. Sešli jsme se již pětkrát. Nejprve jsme sestavili robota, pak jsme ho naučili základním pohybům a později i vyhýbat se překážkám. Nyní již robot dokáže sledovat vyznačenou dráhu. Těšíme se na další setkání, kde robota naučíme novým kouskům. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.

  (Vloženo 24.4.2015)

  Projektová exkurze Elektrárna Poříčí u Trutnova

  exkurze

  V rámci projektu jsme navštívili v dubnu s třídou 3.B uhelnou elektrárnu a teplárnu v Poříčí u Trutnova.
  Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 23.4.2015)

  Elektronika a programování I.

  elektro2015

  Zahájil kroužek Elektroniky a programování I., který probíhá na ZŠ Hradební. V úvodní lekci kroužku elektroniky se seznamujeme s nejčastěji používanými materiály a elektronickými komponenty. Také pronikáme do tajů umění zvaného pájení součástek. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 22.4.2015)

  Kroužek robotiky II. - končíme

  robo2-2015

  Zdá se to neuvěřitelné, ale skvělý kroužek Robotika II. na ZŠ Hradební v Broumově skončil. Dodělali jsme robotické autíčko, naučili jsme ho vše co má umět, vyzkoušeli ... Snad se nám nově nabyté znalosti a dovednosti budou hodit na střední škole nebo třeba v životě. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 18.4.2015)

  Vybavení strojních dílen bude na špici

  strojni2015

  Zastaralé a poruchové výukové soustruhy a vrtačky ve věku až padesáti let byly nahrazeny moderními stroji 21. století. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 16.4.2015)

  Kroužek elektroniky 2015 dospěl do vyššího levelu

  elektro2015

  Většina z nás rychle zvládla základy tajů elektroniky. V dalším levelu jsme tedy mohli zahájit práci nadmíru zajímavou: vyrábíme robotické autíčko. Jak se nám to povedlo se dozvíte příště. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 28.3.2015)

  Strojařská exkurze

  V březnu se také strojaři dočkali exkurze! Podívali se na vysokou pec v Ostravě - Vítkovicích, a krom odborné přednášky a expozice se pokochali zajímavými výhledy. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 22.3.2015)

  Kroužek robotiky - teď jsme to rozjeli!

  robo3-2015

  V kroužku Robotika II na ZŠ Hradební v Broumově. Se stavebnicí LEGO MINDSTORMS jsme to pořádně rozjeli a naučili robotky sledovat naprogramovanou trasu. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 21.3.2015)

  Projektová exkurze Dlouhé stráně

  exkurze

  V rámci projektu jsme navštívili v březnu výjimečnou přečerpávací elektrárnu v Jeseníkách na kopci Dlouhé stráně. I když byla zima, po exkurzi jsme si mohli spokojeně říct: konečně jsme viděli, jak to funguje... Třídy 1.B a 2.B.
  Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 20.3.2015)

  Zpráva z kroužku CNC programování 2015 - druhý díl

  CNC2015

  Na našem posledním setkání 19.3.2015 jsme pokročili s výrobou dřevěné schránky. Na předcházejících setkáních se nám podařilo naprogramovat, odsimulovat a následně na soustruhu EMCO 105 Turn vyrobit dva díly dřevěné kapsle. Sestava slouží například k úschově mincí nebo jako KPZ. Po domluvě s účastníky kroužku bylo naplánováno, že na vrchním a spodním díle víček schránky bude vyfrézován (gravírován) libovolný text nebo znak. Děti dostaly za úkol vymyslet text, který si následně naprogramují a odzkouší v simulaci a vyrobí na svoji schránce. Po krátkém úvodním seznámení s tvorbou znaků v programu HMI Operate Mill si děti vytvořily popisy krabiček. Každý program byl odsimulován a následně přenesen do operačního systému stroje, kde byl program upraven do konečné podoby a jednotlivé popisy vyrobeny na příslušnou schránku každým účastníkem kroužku. Všem přítomným programátorům se podařilo vyzdobení schránky dle jejich představ. Na příštím setkání se zaměříme frézování ploch a osazení. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 12.3.2015)

  Profesionální 3D tiskárna

  3D

  V rámci projektu EU se nám podařilo získat pro naše strojaře profesionální 3D tiskárnu, v hodnotě blížící se 1 milionu Kč. Nebylo to lehké, zvláště ta "papírová" část nám přidělala mnoho vrásek na čele, ale výsledek je již viditelný. Není to zrovna malé zařízení, pracuje na principu spojování práškového materiálu. Výsledkem jsou již opravdu velmi kvalitní a přesné výrobky. V rámci stejného projektu se za pár dní nakoupí další vybavení, tentokrát do dílen ve Vrchlického ulici. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.

  (Vloženo 28.2.2015)

  Kroužek robotiky - nové zážitky

  robo3-2015

  Od 19. února probíhá na ZŠ Hradební v Broumově kroužek Robotika II. Navazujeme tak na předchozí kroužek Robotika I, kdy jsme se učili programovat robotická vozítka se stavebnicí ROBO ROBO. Nyní máme k dispozici stavebnici LEGO MINDSTORMS, ze které lze sestavit vlastního robota! Nadšení účastníků kroužku je vidět z přiložených snímků. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.

  (Vloženo 27.2.2015)

  Zpráva z kroužku CNC programování 2015

  CNC2015

  V další lekci kroužku CNC programování na novém robotickém pracovišti jsme se věnovali výrobě bezpečnostní schránky. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně). Taktéž se můžete podívat na klip z průběhu výroby (YouTube), který natočil v improvizovaných podmínkách vedoucí kroužku p. Jiří Hubáček.


  (Vloženo 27.2.2015)

  Zahájen kroužek elektroniky 2015

  elektro2015

  V zahajovací lekci kroužku elektroniky jsme se seznámili s nejčastěji používanými materiály a elektronickými komponenty. Také pronikáme do tajů umění zvaného pájení součástek. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 28.1.2015)

  Kroužek robotiky - rozloučení

  robo2-2015

  Co muselo přijít, to opravdu přišlo. Po půlroce se, ač neradi loučíme s kroužkem robotiky. Snad se někdy zase uvidíme ... Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii.


  (Vloženo 24.1.2015)

  Startuje třetí ročník kroužků robotiky a elektroniky

  Další ročník kroužků robotiky a zábavné elektroniky startuje. V elektronice si sestavíte nejméně jeden zajímavý funkční modul, v robotice postavíte robota a naučíte ho "myslet" a dělat co budete chtít. Kroužky se budou konat v Hronově a Broumově. Žáci 8. a 9. tříd neváhejte! Zahájení je již 14.2. a 16.2.2015! Podívejte se na leták pro oba kroužky. Stáhněte si, vytiskněte, vyplňte, nechte podepsat dospělákem a odešlete přihlášku.
  (Vloženo 9.1.2015)

  Kroužek konstruování pokračuje!

  strojni2014

  Kroužek Konstruování 2D a 3D běží již od listopadu 2014 a bude pokračovat do dubna 2015. Kroužku se pravidelně účastní pět žáků 7. třídy ZŠ Hradební Broumov. Budou z nich borci, kteří za rok všechny "nekroužkované zatlučou do země"? Dozvíme se příště... Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 7.1.2015)

  Kroužek elektroniky pokračuje prosincovým kolem

  elektro2014

  Povedlo se! rozsvítili jsme "házecí" kostky pro Člověče, nezlob se. Dokonce LED diody v různých barevných módech. Vrcholem byl teploměr s LCD podsvíceným displejem. Vše řízené mikroprocesorem. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 5.12.2014)

  Projektové exkurze

  exkurze

  V rámci projektu jsme 1. prosince 2014 podívali do útrob malé vodní elektrárny MVE Rozkoš a elektrárny v Opatovicích. Exkurze se účastnily třídy 2.B, 3.B, 3.D a 4.B.
  Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 17.11.2014)

  Kroužek robotiky - next level

  robo2-2014

  V další lekci robotického bádání propuká nadšení! Rozpohybovali jsme doteď mrtvé mašinky. Poslouchají nás na slovo! Tak tohle nás fakt baví... Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 7.11.2014)

  Další kolo kroužku robotiky zahájeno

  robo2014

  I v novém ročníku je docela slušný zájem o kroužek robotiky. Přejeme všem účastníkům hodně kreativních nápadů v programování. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 6.11.2014)

  První kroužek elektroniky nastartoval

  elektro2014

  Na nultém, zahajovacím sezení kroužku elektroniky se chlapci a děvčata(!) seznámili s nejčastěji používanými materiály a elektronickými komponenty. Také znalost pájení a páječky je nezbytným předpokladem úspěšného zvládnutí tajů elektroniky. Povede se postavit odvážlivcům svůj první elektronický modul? Pokračování příště... Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 19.10.2014)

  Robotická učebna potřebuje speciální elektroinstalace

  instalace

  V rámci odborného výcviku druhých a třetích ročníku oboru Elektrikář se žáci podílejí na dobudování chybějících částí elektroinstalace robotické učebny - konkrétně datových rozvodů.
  Podívejte se do fotogalerie.
  (Vloženo 16.10.2014)

  V rámci projektu se rozjíždí další ročník kroužků

  Další kolo kroužků robotiky a zábavné elektroniky se rozjíždí po roční přestávce. V elektronice si sestavíte jeden zajímavý funkční modul, v robotice postavíte robota a naučíte ho "myslet" a dělat co budete chtít. Kroužky se budou konat v Hronově a Broumově. Podívejte se na leták pro kroužek elektroniky a robotiky. Stáhněte si a odešlete přihlášku.

  (Vloženo 9.10.2014)

  Workshop k projektu - fotogalerie

  workshop2014

  7.10. proběhl druhý ročník workshopu SPŠ Hronov k projektu "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji". Přišly se na nás podívat Základní školy z okolí Hronova. Děti si prohlédly robotickou učebnu v přízemí školy, nakoukly do tajů programování malého robota a sledovaly práci 3D tiskárny. Přečtěte si celý novinový článek.
  Zájemci, podívejte se do fotogalerie.
  Přečtěte si také starší článek a fotky v Náchodském deníku ze dne 21.11.2013.


  (Vloženo 2.10.2014)

  Workshop k projektu - druhý ročník

  workshop

  Nastalo první výročí projektu, a proto jsme v Čapkově sále Jiráskova divadla v Hronově uspořádali setkání s žáky základních škol, kde je seznámíme s průběhem projektových aktivit, výsledky našeho snažení za uplynulý rok, a provedeme je novou robotickou učebnou. Zájemci, podívejte se na pozvánku
  Přečtěte si také starší článek a fotky v Náchodském deníku ze dne 21.11.2013.
  Na fotky z loňského workshopu se podívejte do fotogalerie.
  (Vloženo 12.6.2014)

  Poslední kroky před ostrým startem

  roboucebna8

  Po sestavení pracoviště a zaučení si pedagogové vyzkoušeli programování jednoduchých pracovních postupů pro robota. Jak se jim to povedlo se můžete přesvědčit a našem profilu na YouTube. Klikni na obrázek a přehraj si film (v novém okně).
  (Vloženo 5.6.2014)

  Finální kurz

  roboucebna7

  Na začátku června 2014 se projekt přípravy robotické učebny dostává do finále. Odborná firma sestavila pracoviště do konečné podoby a lektor z Německa zaučil pedagogy pomocí praktických ukázek funkcí robota. Protože hovořil pouze německy a anglicky, byl nutný i překladatel. Přes toto poněkud kostrbaté přenášení znalostí a zkušeností byly obě strany spokojeny. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 1.6.2014)

  Proškolení a příprava pedagogů

  roboucebna6

  Poslední květnový týden z pohledu projektu proběhl ve znamení odborného školení a přípravy pedagogů pro zvládnutí SW a HW zařízení nové robotické učebny. Školení se týkalo i takových matadorů, kterými jsou páni Hamp, Jankovič a Hanzl. Klikni na obrázek a prohlédni si fotogalerii (v novém okně).
  (Vloženo 23.5.2014)

  Dorazilo další vybavení k robotické učebně

  roboucebna5

  Učebna 208 (počítačová) byla vybavena výukovým pracovištěm s různými řídícími systémy (WinNC SINUMERIK 810/840D Turn/Mill - multilicence, WinNC Fanuc Series 0 Turn/Mill - multilicence, WinNC Heidenhain TNC 426/430 - multilicence, EMCO 3D-View (Machine Works) T/M - multilicence pro řízení CNC strojů (soustruh, frézka). Pracoviště bude sloužit pro simulaci robotických funkcí a předpřípravu programů. Součástí bylo i školení pedagogů. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 19.5.2014)

  Soutěž pro finalisty robotického kroužku

  robotika4

  V sobotu 17. května se v budově školy sešli finalisté kroužku robotiky, aby změřili své znalosti a dovednosti, které nabyli při předchozích setkáních. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 žáků základních škol z Broumova, Stárkova, Nového Města nad Metují – Krčína a Rtyně v Podkrkonoší. Úkolem soutěžících bylo během časového limitu sestavit robotické vozidlo a co nejrychleji projet dvě dráhy. Na první dráze vozidlo pouze automaticky sledovalo stopu, na druhé dráze byla navíc překážka. Vozidlo se muselo po detekci překážky samo otočit a celou trasu projet zpět. Obě trasy urazilo nejrychleji vozidlo Vojtěcha Šimka ze ZŠ Stárkov, druhé místo vybojoval Daniel Šimek ze ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší a třetí příčku obsadil Jan Hanuš ze stejné školy. Na snímcích jsou finalisté během soutěže, věcné ceny předává ředitel soutěže Ing. Jiří Dítě.
  Pro zájemce bude pořádán další kroužek na podzim 2014, začátkem příštího školního roku. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).

  (Vloženo 13.5.2014)

  Dokončovací práce a stěhování

  roboučebna4

  Stavební práce končí. Přibylo zábradlí a nové hlavní dveře. Nová učebna pro CNC robotiku je hotová, sociální zařízení a nájezdová rampa pro vozíčkáře je těsně před dokončením. V pátek 9.5. přijel kamion s vybavením učebny - celkem asi jedna tuna - přivezl oba CNC stroje a přepravník s robotem včetně dalšího příslušenství. Zbývá vše zkompletovat, zapojit a oživit a můžeme rozjet výuku, tak jak jsme slibovali. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 25.4.2014)

  Stavba učebny finišuje

  roboučebna3

  Máme nově vybudovanou učebnu, do které asi tak za měsíc nastěhujeme vybavení za téměř 8 milionů, kterým se nemůže chlubit žádná škola našeho zaměření v kraji. Robotizované CNC pracoviště bude sloužit pro výuku nastupujících oborů Strojírenství a Nástrojař. Současně s tím finišuje přístupová rampa a sociální zařízení pro budoucí studenty vozíčkáře. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).  (Vloženo 10.4.2014)

  Stavební práce na učebně pokračují

  roboučebna2

  Stavební práce na robotické učebně, sociálním zařízení a venkovním nájezdu pro vozíčky pokračují. Součástí akce jsou i rozvody "wifiny" po celé škole. Na těch se podílí žácí prvního ročníku elektro pod vedením p. Linharta. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).
  (Vloženo 20.3.2014)

  Stavební úpravy zahájeny

  V březnu se naplno rozjely stavební práce na nové učebně robotiky, sociálním zařízení a nájezdu pro vozíčky. S nabídkou stavebních úprav zvítězila firma DELTA s r.o. Velké Poříčí. Všechno by mělo být hotovo do konce července, čili během hlavních prázdnin.


  (Vloženo 19.3.2014)

  Kroužek robotiky vrcholí

  robotika3

  V poslední lekci jsme s elánem nám vlastním naučili roboty "sledovat stopu". Přes počáteční potíže jsme úspěšně završili celý kurz a jsou z nás skoro odborníci přes roboty ! Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).
  (Vloženo 13.2.2014)

  Robotika pokračuje druhým kolem !

  robotika2

  A opět se nám to líbilo! V dalším pokračování robokroužku jsme už vážně programovali a pokoušeli se donutit robota poslouchat naš povely. Dokončili jsme sestavení svého robota a s nadšením se pustili do jeho programování. Úspěšně učíme robota základní pohyby - jízdu vpřed, vzad, zatáčení a zastavení. První úkol byl: objíždění překážky. Další úkoly budou je čekají již brzy na příští schůzce. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).


  (Vloženo 6.2.2014)

  Proběhly první kroužky robotiky

  robotika

  Za slušného zájmu se rozjel kroužek robotiky. Kroužek se konal v pondělí 3.2. a v úterý 4.2. Příští schůzka bude v sobotu 8.2. Přejeme všem účastníků hodně kreativníc nápadů v programování. Klikni na obrázek a prohlédni si celou fotogalerii (v novém okně).
  (Vloženo 5.2.2014)

  Pro robotické pracoviště jsou nutné stavební úpravy

  ucebna ucebna

  Projektová dokumentace robotického pracoviště je hotová, stavební řízení běží a nyní již čekáme na nabídky stavebních firem, kdo nám úpravy provede. Do konce dubna bude hotová rekonstrukce učebny pro CNC robotiku abychom od května mohli instalovat stroje a další vybavení. Do konce července bude hotová rampa a WC pro vozíčkáře. Na obrázky, jak by to mohlo vypadat se můžete podívat už nyní.  (Vloženo 1.2.2014)


  Kroužky robotiky
  krouzek

  Střední průmyslová škola v Hronově pořádá v rámci projektu pro zájemce z řad žáků 7. - 9. tříd základních škol kroužky robotiky. Budou se konat buď v pondělí, úterý nebo v sobotu v prostorách školy. Naučíme se vyrobit si vlastního robota, naprogramovat ho a mnoho dalších zajímavých věcí. Účast je bezplatná! Dokonce doprava na kroužek bude zájemcům uhrazena! Po absolvování kroužku proběhne zajímavá soutěž o ceny! Záhájení bude již 3. února 2014! Klikněte na leták!
  Kroužky konstruování
  krouzek

  Střední průmyslová škola v Hronově pořádá v rámci projektu pro zájemce z řad žáků 7. - 9. tříd základních škol kroužky konstruování 2D a 3D. Budou se konat buď v úterý, ve čtvrtek nebo v sobotu v prostorách školy. Po absolvování kroužku proběhne zajímavá soutěž o ceny! Záhájení bude již 11. února 2014! Klikněte na leták!
  Kroužky programování
  krouzek

  Střední průmyslová škola v Hronově pořádá v rámci projektu pro zájemce z řad žáků 7. - 9. tříd základních škol kroužky programování CNC strojů.. Budou se konat buď v úterý, ve čtvrtek nebo v sobotu v prostorách školy. Po absolvování kroužku proběhne zajímavá soutěž o ceny! Záhájení bude již 4. února 2014! Klikněte na leták!  Workshop k projektu - zpráva

  (Vloženo 22.11.2013)

  Při příležitosti zahájení velmi významného projektu (hlavně finančně ale i tím, co za peníze pořídíme) jsme v Čapkově sále Jiráskova divadla v Hronově uspořádali setkání s žáky základních škol, kde jsme je seznámili s náplní projektu, aktivitami naší školy a možnostmi našich firemních partnerů. Nejvíce přítomné zaujala nabídka kroužků, které pro základní školy budeme otvírat. Zájemců je více, než jsme očekávali a bude pro nás velká výzva se s tím se ctí poprat.
  Přečtěte si článek a fotky v Náchodském deníku ze dne 21.11.2013.
  Na další fotky se podívejte do fotogalerie.


  Workshop k projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání - pozvánka

  (Vloženo 11.11.2013)  Dne 20.11.2013 se uskuteční v Čapkově sále v Hronově workshop k projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Královéhradeckém kraji. Účastníci workshopu se seznámí s nabízenými volnočasovými aktivitami. Představeno bude robotické pracoviště, které bude v rámci projektu na SPŠ vybudováno.
  Prezentovat se budou i sociální partneři školy. Workshop je otevřen pro žáky základních škol regionu, jejich vyučující a žáky a pedagogy SPŠ Hronov. Účast na workshopu přijali i nejvýznamnější partneři školy - Wikov Hronov, Veba Broumov a Atas Náchod.
  Těšíme se na vaši účast.  Návštěva partnerské školy v Sezimově Ústí

  (Vloženo 31.10.2013)

  V pátek 18.10. jsme se zajeli podívat do naší spřátelené školy v Sezimově Ústí, jak ve skutečnosti vypadá zařízení které hodláme zakoupit v rámci probíhajícího projektu, CNC soustruh a frézka s robotem. Myslím, že naši budoucí žáci se opravdu mají na co těšit!  přidat k Oblíbeným | statistika