Domů

Úvod > Soutěže, Exkurze

Centrum elektrotechniky a strojírenství
adresa: Hostovského 910, 54931 Hronov, tel.: 491485048, e-mail: skola@spshronov.cz

Robotiáda 2018 - BRNO

V pátek 16. 2. 2018 se na brněnském výstavišti ve VIDA centru uskutečnil již 5 ročník Robotiády, kterou pořádalo Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) a naši žáci (Martin Homza, Karel Žid, Marek Zítka a Jindřich Horák) u toho samozřejmě nemohli chybět. Soutěžilo se v celkem pěti disciplínách (čára, dálkový a autonomní medvěd, sprinter a freestyle). Naši žáci se zúčastnili tří disciplín: čára, dálkový medvěd a sprinter. Podstatou všech disciplín bylo zkonstruovat a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO Mindstorms, který bude schopen závodit v dané disciplíně s ostatními roboty. V disciplíně čára projížděly roboty trasu nakreslenou černou čarou na bílém podkladě, v dálkovém medvědovi bylo cílem pomocí zkonstruovaného vozítka dojet pro plyšového medvěda, uchopit jej a přivézt zpět do domečku. V poslední disciplíně (freestyle) poměřovali soutěžící své síly v rychlosti svých vozítek na rovné dráze dlouhé 10m. Nejlépe se naši žáci umístili v disciplíně "Dálkový medvěd", kde obsadili perfektní 3. místo, dále ve "Sprintu", kde jim 3. místo uteklo o pouhé 3 desetiny sekundy a skončili tedy na 4. místě a v disciplíně "Čára" skončili na 19. místě. Nutno ještě doplnit, že v každé disciplíně soutěžilo kolem 60 - 80 týmů. Výsledky jsou to tedy úžasné, k čemuž žákům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů nejen v soutěžích.

Soutěž roboti@FSI

V pondělí 29. 1. 2018 se vybraní žáci 3. a 4. ročníku oboru Elektrotechnika (Martin Homza, Karel Žid, Marek Zítka a Jindřich Horák) zúčastnili finálového kola soutěže "roboti@FSI", kterou pořádala Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně. Do finálového kola se probojovali společně s dalšími osmi týmy ze středních škol a gymnázií z celé ČR po vyřešení nominačního úkolu - naprogramování autonomního hada, který měl ve vymezené aréně za úkol vyhledávat potravu, čímž rostl, a zároveň se vyhýbat překážkám a ostatním soutěžním hadům tak, aby přežil co nejdéle a byl největší. Po vyřešení tohoto úkolu jsme skončili na 4. místě. Ve finálovém klání byl zadán úkol navrhnout, sestavit a naprogramovat funkčního robota na efektivní třídění barevných kuliček, tedy roztřídit v co nejkratším čase a bez chyb barevné kuličky do 4 kontejnerů na zelené, modré, červené a žluté. Robot byl zkonstruován ze stavebnice LEGO Mindstorms EV3, se kterou žáci přichází do styku také na naší škole během výuky v oboru Elektrotechnika, případně v zájmových kroužcích. Ve finálové disciplíně se žáci umístili na perfektním 2. místě, za což jim náležela bohatá odměna od organizátora akce ve formě věcných darů (trička, mikiny, posuvná měřítka, licence SW Matlab, …) a také všem čtyřem žákům byly prominuty přijímací zkoušky na již zmiňovanou Fakultu strojního inženýrství VUT v Brně, na které mohou začít studovat například obor Mechatronika. Velká gratulace a pochvala.

Exkurze Kutná Hora

I letos, jako každý rok, se vydali žáci prvních ročníků průmyslové školy na literárně historickou exkurzi. Tentokrát jsme zvolili Kutnou Horu. Počasí bylo vskutku letní, tak jsme byli rádi za stín chrámu svaté Barbory i katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Nemohli jsme vynechat samozřejmě i nejnavštěvovanější památku Kutné Hory - kostnici. Ve Vlašském dvoře jsme obdivovali mincovnu a šikovnost pana pregéře. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí jak historických, tak literárních. Kutá Hora je spojena i s řadou významných českých spisovatelů - Josefem Kajetánem Tylem, Karlem Havlíčkem Borovským, Jiřím Ortenem…

Loňské a starší akce a soutěže

DVANÁCTÁ " HRONOVSKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ LAŤKA"

Dne 14. června 2017 se na školním hřišti SPŠ Hronov uskutečnil již 12. ročník soutěže žáků středních škol ve skoku vysokém. Letos se soutěže zúčastnilo 13 závodníků ze čtyř škol (Obchodní akademie Náchod, Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, Academia Merkurii Náchod a pořádající SPŠ Hronov). V soutěži jednotlivců zvítězil Netík Ondřej, SPŠ Hronov, s výkonem 165 cm. Na 2. místě se umístil Nápravník Jan reprezentující SPŠ Hronov s výškou 160 cm a 3. místo obsadil Dian Patrik, Obchodní akademie Náchod výkonem 150 cm. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi závodníky se stejným výkonem rozhodoval počet nezdařených pokusů. V soutěži družstev obsadilo 1. místo družstvo SPŠ Hronov, 2. místo Obchodní akademie Náchod a 3. místo Academia Merkurii Náchod. Na snímcích jsou 3 nejlepší jednotlivci, družstva a průběh závodů.

T-profi - Talenty pro firmy

V pátek 11.11.2016 proběhlo v Hradci Králové 1.krajské kolo odborné soutěže T-profi - Talenty pro firmy. Jedná se o soutěž osmičlenných týmů složených ze žáků 5.tříd základní školy, 2.ročníků střední školy, pedagoga střední školy a vedoucího týmu, kterým je zástupce firmy spolupracující se školami. Náš tým koučoval Ing. Jirman ze spolupracující firmy Wikov MGI. Soutěž pořádá Hospodářská komora ČR ve spolupráci s krajskými hospodářskými komorami s cílem podpořit polytechnickou výuku, zdůraznit význam kvality odborné přípravy a zejména propagovat příklady dobré praxe ze spolupráce zaměstnavatelů se středními i základními školami. Úkolem soutěžících je v daném časovém limitu postavit a zprovoznit dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice. Součástí soutěže jsou doprovodné disciplíny zaměřené na rozvoj jemné motoriky a bezpečnosti práce. Našemu týmu ve složení Štěpán Melichar, Miroslav Vlček, Jan Florian (všichni SPŠ Hronov), Anna Pragerová, Barbora Karásková a Luboš Kittler (žáci ZŠ Hronov) se dařilo. "Nejdříve jsme si rozdělili v týmu úkoly a pak se pustili s chutí do práce", říká Mirek Vlček a dodává: "Všechny disciplíny jsme zvládli v rekordním čase, ale výsledek nebyl úplně podle představ poroty. Škoda." Podle hodnocení odborné poroty nasadili naši soutěžící laťku hodně vysoko. Jen drobná technická nedokonalost jim připsala trestné minuty a celkově obsadili 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci. Vedení základní školy děkujeme za spolupráci, páťáci byli úžasní. Díky patří samozřejmě i firmě Wikov. Těšíme se na příští ročník a věříme, že se v žebříčku hodnocení posuneme výš.

Celostátní matematická soutěž

Školní kolo 24. ročníku Celostátní matematické soutěže se uskutečnilo ve dnech 2. 3. a 10. 3. 2016. Školního kola se zúčastnilo 21 žáků. Do celostátního kola, které se konalo dne 01. 4. 2016 v Hradci Králové, postoupili tři nejlepší, kteří tak mohli reprezentovat naši školu na té nejvyšší úrovni. Jeden bohužel onemocněl a soutěž tak pro něj skončila. Zbývající dva však úspěch neminul. Blahopřejeme tímto Matějovi Starému z 1.F a Danielu Šandovi z 2.E, kteří se v celostátním kole rozhodně neztratili. Matěj se ve své kategorii umístil na 8. - 9. místě v rámci celé republiky z celkového počtu 120 žáků. Daniel skončil ve své kategorii na 22. - 25. místě z celkového počtu 112 účastníků. Oběma počtářům děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že se do soutěže rádi zapojí i v příštích letech.
Za organizační tým Lucie Pošvářová

Finále "Českých ručiček" elektro-slabo 2016

14.4. 2016 se David Teuber ze 3.D odebral do "Mekky" celorepublikové soutěže "České ručičky" - Brna. Po lítém souboji se v silné konkurenci nejlepších budoucích českých řemeslníků v oboru elektro - slaboproud umístil na skvělém 6. místě! Závěrečný ceremoniál ozdobil svou přítomností senátor Ing. Stanislav Juránek.

Soutěž odborných dovedností elektro-slaboproud 2016

se konala opět na naší škole 1. a 2. března. Naši borci se po loňském úspěchu blýskli již potřetí za posledních pět let a zvítězili. V silné konkurenci dvanácti družstev z renomovaných škol z téměř celé České republiky obsadili 1. místo. V jednotlivcích obsadil David Teuber 2. místo a Jakub Jarý (oba ze 3.D elektro) 6. místo. V praktické části se dokonce oba umístili na prvních dvou místech! Kromě hodnotných cen, jako značková sluchátka, pájecí stanice a další, si domů přivezli i funkční výrobek laboratorního zdroje. David se navíc nominoval do finále Českých ručiček v Brně. Gratulujeme!

Celostátní matematická soutěž

Školní kolo 23. ročníku Celostátní matematické soutěže proběhlo ve dnech 19.2. a 25.2. 2015. Školního kola se zúčastnilo se zúčastnilo 57 žáků. Do celostátního kola postoupili tři nejlepší a reprezentovali školu 27.3. 2015 v Hradci Králové. Děkujeme tímto Danielu Klimešovi z 1.A, Miroslavu Kmentovi z 1.E a zvláště Michalu Lelkovi ze třídy 1.A, který se ve své kategorii umístil na 72.–74. místě v rámci celé republiky z celkového počtu 318 žáků.

DESÁTÁ " HRONOVSKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ LAŤKA"

latka15

Dne13.května 2015 se na školním hřišti SPŠ Hronov uskutečnil již 10. ročník soutěže žáků středních škol ve skoku vysokém. Letos se soutěže zúčastnilo 14 závodníků z čtyř škol ( Obchodní akademie Náchod, Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, Academia Merkurii Náchod, a pořádající SPŠ Hronov ). V soutěži jednotlivců zvítězil Schärfer David s výkonem 165 cm, Obchodní akademie Náchod. Na 2. místě se umístil Tvrdík Matyáš Academie Merkurii Náchod, 165 cm a 3.místo obsadil Daniel Hepnar z Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, 165 cm. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi závodníky se stejným výkonem rozhodoval počet nezdařených pokusů. V soutěži družstev obsadila 1.místo Obchodní akademie Náchod, 2.místo SPŠ Hronov a 3.místo Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí. Na snímcích jsou 3 nejlepší jednotlivci, družstva a průběh závodů.

Soutěž odborných dovedností elektro-slaboproud Trutnov 2015

sod

Jak Fénix z popela povstali elektronici na SOD 2015 v Trutnově a 20. března odčinili loňskou potupnou porážku. V silné konkurenci deseti družstev z renomovaných škol z téměř celé České republiky obsadili 1. místo. V jednotlivcích obsadil Pavel Bureš 3. místo a Jiří Matusek (oba ze 3.D elektro) 5. místo. Kromě hodnotných cen, jako značková sluchátka, meteostanice, digitální multimetr a další, si domů přivezli i funkční výrobek integrovaného zesilovače k subwooferu. Gratulujeme! Klikni na obrázek a podívej se do fotogalerie.

přidat k Oblíbeným | statistika